Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Sprężarki tłokowe

Sprężarka tłokowa – najpopularniejszy rodzaj wśród sprężarek

W terminie technika sprężonego powietrza mieści się wiele różnych urządzeń i sprężarek. Jednak wśród nich jesteśmy w stanie wyróżnić jedną – najstarszą i najbardziej popularną. Jest nią sprężarka tłokowa. I choć zależnie od swojej budowy dzieli się na wiele rodzajów (olejowa, bezolejowa, jednostopniowa, dwustopniowa itd.), to jej zasada działania zawsze opiera się na tym samym rozwiązaniu. Powyżej znajdziesz oferowane przez nas sprężarki tłokowe, zanim jednak wybierzesz najodpowiedniejszą do Twoich potrzeb, dowiedz się o nich nieco więcej.

Sprężarka tłokowa – niezawodne rozwiązanie

Sama zasada działania kompresora tłokowego nie jest skomplikowana. Cylinder, będący częścią sprężarki tłokowej, wypełnia się gazem o zwiększonym ciśnieniu, które osiągnęło stan kompresji dzięki posuwistym ruchom tłoka. Istnieją oczywiście bardziej skomplikowane urządzenia, na przykład kompresor tłokowy dwustopniowy, gdzie występują aż dwa tłoki, jednak zasady działania pozostają niemalże te same.

Kompresor tłokowy – do czego jest nam potrzebny?

sprężarka tłokowa Delta TechnikaOczywistym jest, że sprężarki tłokowe mają za zadanie uzyskania wysokich ciśnień powietrza w cylindrze. Jednak do czego najczęściej jest ono wykorzystywane? Możemy spotkać je na przydrożnej stacji benzynowej, warsztacie samochodowym, uczestniczy w pracy klimatyzacji, niektórzy producenci samochodów używają ich podczas budowy silników oraz wielu innych urządzeniach. Sprężarki tłokowe można zdecydowanie nazwać wszechstronnymi narzędziami. Poznaj te, które znajdują się w naszej ofercie – zapraszamy!

Delta Technika – tylko najlepsze produkty

Na pewno znajdziesz potrzebny Ci sprzęt wśród oferowanych przez nas kompresorów tłokowych. Jeżeli jednak natrafisz na problemy lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy także do tego, aby odwiedzić pozostałe działy, w których znajdują się inne kompresory i sprężarki. Są wśród nich modele śrubowe, czy spiralne oraz wszelkie niezbędne akcesoria. Wzbogać swój warsztat lub zakład pracy o nowe urządzenia i pracuj sprawniej! Jeżeli lubisz sprawdzone i pewne rozwiązania, to sprężarki tłokowe na pewno sprawią się idealnie. Więcej informacji o poszczególnych modelach znajdziesz w ich dedykowanych podstronach.