Przecinarki plazmowe

Przecinarka plazmowa do cięcia metali – nowoczesne urządzenia najwyższej jakości

Specjaliści mający na co dzień do czynienia z różnego rodzaju metalami wiedzą, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie warsztatu w możliwie najlepsze narzędzia. Plazmy do cięcia metali, które znajdziecie w naszej ofercie, z pewnością zaliczają się do najnowocześniejszych i najbardziej niezawodnych urządzeń. Wśród dostępnych modeli przecinarek do metalu znajdują się narzędzia o różnej mocy i zastosowaniu. Oprócz kilkunastu pozycji oferujemy także niezbędne akcesoria, takie jak uchwyty, dysze, elektrody i inne.

Przecinarka do metalu – co warto wiedzieć?

Aby dać naszym klientom pewność, że w Delta Technice dostaną to, co najlepsze, postawiliśmy na dystrybucję plazm do cięcia metali jedynie znanych i sprawdzonych producentów. Należą do nich firma Weldman oraz Telwin, które znane są z profesjonalizmu i produkcji najlepszych urządzeń. Jeżeli znalazłeś w naszej ofercie potrzebną Ci przecinarkę plazmową, koniecznie odwiedź jej kartę produktu. Znajdziesz tam szeroką gamę informacji technicznych, opis oraz materiały do pobrania (takie jak instrukcja).

Zachęcamy do odwiedzenia nas w jednym z punktów sprzedaży i zapoznanie się z naszymi plazmami do cięcia metali. Nasi specjaliści z chęcią doradzą Ci najlepszy wybór i podpowiedzą, na jakie narzędzia warto postawić. Przecinarka do metalu zakupiona w Delta Technice na pewno posłuży Ci przez długie lata i sprawi, że praca w Twoim warsztacie będzie sprawna i przyjemna. Zapraszamy!

Zobacz również nasze prostowniki

Jak działa przecinarka plazmowa?

Przecinarki plazmowe to urządzenia wykorzystywane do szybkiego i efektywnego cięcia materiałów. Do uzyskania plazmy wykorzystywany jest strumień gazu plazmotwórczego (np. argonu lub azotu), który pod wysokim ciśnieniem przepuszczany jest przez łuk elektryczny, co prowadzi do jego jonizacji. Tak powstająca gorąca plazma wypychana jest przez dyszę przecinarki i skierowana na daną powierzchnię metalu, prowadząc do jego punktowego stopienia – jednocześnie wysokie ciśnienie plazmy sprawia, że stopiony materiał zostaje błyskawicznie wypchnięty ze szczeliny cięcia.

Jakie są walory przecinarek plazmowych?

Wśród najważniejszy zalet przecinarek plazmowych należy wymienić:

  • wszechstronność – przecinarki mogą być z powodzeniem wykorzystywane do cięcia różnych metali i stopów, w tym również nieżelaznych,
  • bardzo wysoka jakość cięcia – cięcia wykonane przecinarką plazmową są równe, precyzyjne, nie wymagają późniejszej obróbki. Przecinarka może być stosowana do cięcia nawet bardzo grubych elementów;
  • niewielkie rozmiary i waga – korzystnie wpływa to na komfort korzystania z urządzenia,

Przy tym wszystkim przecinarki są bardzo łatwe w obsłudze oraz konserwacji.

Dlaczego warto zdecydować się na przecinarki plazmowe?

Przecinarki plazmowe to nowoczesna technologia, która stanowi doskonałą alternatywę dla bardziej tradycyjnych rozwiązań, takich jak cięcie laserem czy tarczą. Dzięki nim można w krótkim czasie wycinać wszelkiego rodzaju elementy z nawet bardzo grubego materiału. Wysoka jakość i precyzja cięcia pozwalają wyeliminować różnego rodzaju mankamenty produktów, tym samym minimalizować koszty ich uzyskania.
Szukasz wysokiej jakości przecinarki plazmowej, ale nie wiesz na jakie rozwiązanie się zdecydować? Skontaktuj się z nami – na pewno odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty.
Dofinansowanie