Zgrzewarki

Innowacyjna zgrzewarka w Twoim warsztacie

W pierwszej kolejności zawsze stawiamy na najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów. Zgrzewarki dostępne w sklepie Delta Technika, są odpowiedzią na potrzeby współczesnych fabryk oraz warsztatów, gdzie wykorzystywane są innowacyjne rozwiązania. Zgrzewarki przemysłowe stosowane są w procesach termicznego, bezspoinowego łączenia elementów metalowych, nagrzewanych rezystancyjnie prądem przepływającym przez miejsce styku. Ich zaletą jest precyzja łączenia oraz bardzo niskie napięcie między elektrodami, dzięki czemu są bezpiecznymi urządzeniami. W zależności od specyfiki pracy, którą chcemy wykonać, każda zgrzewarka do metalu powinna mieć zadowalające parametry, dzięki którym wykonywana praca będzie ergonomiczna i efektywna.

Zgrzewarka przemysłowa – wybierz optymalne rozwiązanie

W kategorii znajdują się zgrzewarki do metalu ręczne, mobilne, stacjonarne oraz indukcyjne, o różnej mocy, które spełniają odrębne funkcje. Rodzaj zasilania elektrod, zależy głównie od procesu technologicznego, w którym narzędzie zostanie wykorzystane oraz jego parametrów. Co więcej jakość zgrzewu będzie zależała zarówno od prawidłowej konstrukcji zgrzewarki, transformatora zgrzewalniczego oraz właściwego doboru parametrów technologicznych. Oferujemy kompleksowe doradztwo z zakresu wyboru optymalnej zgrzewarki, która będzie odpowiedzią na Państwa potrzeby. Zachęcamy do kontaktu z naszymi profesjonalistami, którzy z chęcią udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jak wybrać odpowiednią zgrzewarkę?

W sprzedaży posiadamy wiele różnorodnych modeli zgrzewarek. Świadomi tego, że bardzo rozbudowana oferta może utrudniać podjęcie ostateczne decyzji o kupnie, podpowiadamy na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru zgrzewarki do metalu:

  • rodzaj zgrzewarki – wyróżniamy zgrzewarki mobilne i stacjonarne. Pierwsze z nich sprawdzą się np. w warsztatach blacharskich. Zgrzewarki stacjonarne to rozwiązanie przeznaczone do pracy w dużych zakładach produkcyjnych.
  • tryb ekspozycji – może być jedno- lub dwustronny. Zgrzewarki z jednostronną ekspozycją przydadzą się w sytuacji, kiedy zgrzewanie ma odbyć się bez dostępu do tylnej strony zgrzewanej konstrukcji. Zgrzewarki z dwustronną ekspozycją są w stanie zgrzewać elementy o większej grubości;
  • maksymalna grubość spawanych arkuszy – określa jakiego rodzaju elementy może łączyć ze sobą zgrzewarka. Parametr ten jest uzależniony od wartości prądu spawania,
  • sterowanie urządzeniem – najprostsze zgrzewarki sterowane są ręcznie i działają z maksymalną mocą. Bardziej zaawansowane rozwiązania wyposażone są w mikroprocesor, który dobiera moc na podstawie wprowadzonych przez użytkownika danych, takich jak grubość zgrzewanego produktu oraz rodzaj wykonywanego połączenia.

Wciąż masz problem z wyborem odpowiedniej zgrzewarki do swojej firmy lub warsztatu? Skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto postawić na dobrej jakości zgrzewarkę?

Zgrzewarki punktowe to urządzenia, które pozwalają szybko i z dużą skutecznością łączyć ze sobą elementy metalowe. Stosowane są nie tylko w przemyśle – mogą być używane np. w pracach blacharskich oraz przez majsterkowiczów. Odpowiednio dobrana, wysokiej jakości zgrzewarka pozwala znacznie skrócić czas potrzebny do połączenia metalu i znacznie ograniczyć straty materiałów – a tym samym zminimalizować koszty.
Dofinansowanie