Zgrzewarki mobilne (Spotter)

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Zgrzewarki mobilne (Spottery blacharskie)

Zgrzewarka inwertorowa, czy zgrzewarka transformatorowa?

Zanim zdecydujesz, czy Twoim potrzebom bardziej odpowiada zgrzewarka inwertorowa, czy zgrzewarka transformatorowa, warto jest pochylić się nad samym zagadnieniem zgrzewania. Krótko mówiąc jest to określona metoda na spajanie różnego rodzaju powierzchni stworzonych z tworzyw sztucznych lub metalu. Główną zasadą zgrzewania jest rozgrzanie wspomnianych powierzchni, aż do uzyskania odpowiedniej temperatury i elastyczności materiału, a następnie mocnym ich dociśnięciu. Po ostygnięciu materiały będą mocno zespolone, a sam ślad zgrzewania będzie ledwo widoczny (jako że rozgrzewane są jedynie niewielkie powierzchnie przy krańcach danego materiału).

Zgrzewarka inwertorowa – poznaj naszą ofertę

Wśród naszych zgrzewarek inwertorowych znajdziesz produkty firm Telwin i Weldman. Obaj producenci znani są z wytwarzania narzędzi o najwyższej jakości. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszymi zgrzewarkami inwertorowymi – oferujemy niewielkie zgrzewarki do użytku osobistego, większe, które sprawdzą się na przykład w zakładzie samochodowym, a nawet duże, przemysłowe zgrzewarki. Wybór należy do Ciebie!

Zgrzewarka transformatorowa – wybierz swoją opcję

W Delta – Technika mamy do zaoferowania zgrzewarki transformatorowe wyżej wspomnianej firmy Weldman. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią mieć pewność, że otrzymują to, co najlepsze. Odwiedź dział „zgrzewarki i wybierz potrzebny Ci sprzęt. Do zobaczenia w punkcie sprzedaży!

Jakie są zalety zgrzewarek inwertorowych?

Zgrzewarki inwertorowe to nowoczesne urządzenia, które wykorzystują technologię inwertora do przekształcania napięcia sieciowego na wysokie napięcie impulsowe. Dzięki temu zgrzewarki inwertorowe odznaczają się:

  • wysoką wydajnością – zużywają mniej energii elektrycznej niż zgrzewarki transformatorowe,
  • wysoką jakością zgrzeiny – dzięki nim można uzyskać mocną i estetyczną zgrzeinę bez przepaleń lub nadmiernego nagrzewania materiału.
  • wszechstronność – posiadają one regulację parametrów zgrzewania w zależności od rodzaju i grubości materiału, co pozwala na zgrzewanie różnych metali i stopów,

Dodatkowo urządzenia te są lżejsze i mniejsze niż zgrzewarki transformatorowe, co ułatwia ich transport.

Plusy zgrzewarek transformatorowych

Zgrzewarki transformatorowe to tradycyjne urządzenia, które wykorzystują transformator do obniżania napięcia sieciowego do napięcia zgrzewania. Zgrzewarki transformatorowe mają również swoje plusy, m.in.

  • wysoką moc wyjściową – pozwala to na zgrzewanie grubych blach i elementów o dużej powierzchni.
  • prostą konstrukcję – nie wymagają skomplikowanej elektroniki ani częstego serwisowania.

Są przy tym tańsze w zakupie niż zgrzewarki inwertorowe.

Wybierz rozwiązanie odpowiednie do Twoich potrzeb!

Zgrzewanie to dość powszechnie stosowane rozwiązanie do trwałego łączenia elementów metalowych – stanowią dobrą alternatywę dla spawarek MIG/MAG i innych. Odpowiednio wybrana zgrzewarka pozwala znacznie uprościć proces zgrzewania i podnieść jakość łączenia, minimalizując tym samym koszty produkcji różnego rodzaju konstrukcji. Dlatego tak ważne jest wybranie urządzenia odpowiedniego do potrzeb wykonawcy.

Nie wiesz jaką zgrzewarkę wybrać? Zastanawiasz się jakie parametry powinno mieć urządzenie, by sprostać Twoim oczekiwaniom? Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci podjąć decyzję o zakupie idealnej zgrzewarki.
Dofinansowanie