Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Zbiorniki ciśnieniowe i próżniowe

Zbiorniki ciśnieniowe

W tej kategorii prezentujemy klientom nasze zbiorniki ciśnieniowe. Posiadamy zbiorniki sprężonego powietrza o wielkości do 3000 litrów.

Zbiornik na sprężone powietrze najwyższej jakości

zbiornik ciśnieniowy Nasi specjaliści doradzą wybór najlepszego zbiornika ciśnieniowego i odpowiedzą na wszystkie ewentualne pytania. Zachęcamy także do odwiedzenia kart produktów naszych zbiorników na sprężone powietrze i zapoznania się z ich szczegółową tabelą danych technicznych.

Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, ciągłość i sprawność pracy. Zaopatrując się w nasze zbiorniki sprężonego powietrza masz pewność, że będą Ci one służyły przez długie lata.

Odwiedź nas i wybierz naprawdę dobry zbiornik ciśnieniowy. Delta Technika zaprasza!

Jakie są zalety zbiorników ciśnieniowych?

Dostępne w naszej ofercie zbiorniki ciśnieniowe to wysokiej jakości produkty, które charakteryzują się między innymi:

  • wysoką wytrzymałością mechaniczną – cała konstrukcja jest wykonana z odpowiednio dobranych gatunków stali i przy użyciu najskuteczniejszych metod spawania. Dzięki temu zbiorniki są w stanie wytrzymać ciśnienie powietrza przekraczające nawet kilkadziesiąt bar;
  • odpornością na działanie czynników zewnętrznych – takich jak wilgoć czy wysokie bądź niskie temperatury. Zbiorniki są zabezpieczane np. poprzez ocynkowanie ogniowe, dzięki czemu nie poddają się korozji czy rozszczelnieniu, mogą być bez problemu ustawiane na zewnątrz i używana przez wiele lat.
  • wysoką pojemnością – dzięki nim możliwe jest utrzymanie odpowiedniego stałego ciśnienia powietrza w instalacji pneumatycznej bez konieczności stałego używania urządzeń sprężających,

Zbiorniki mogą być wykorzystane do zasilenia różnego rodzaju urządzeń pneumatycznych, wykorzystywanych m.in. w zakładach produkcyjnych czy warsztatach.

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze zbiornika?

Decyzja o zakupie zbiornika ciśnieniowego nie powinna być pozostawiona przypadkowi. Przede wszystkim należy określić wymagane ciśnienie powietrza. Jeśli do zasilenia urządzeń potrzebne jest ciśnienie o wartości 10 bar, maksymalne dopuszczalne ciśnienie powietrza w zbiorniku nie powinno być niższe. Ponadto należy wziąć pod uwagę pojemność – powinno ono być na tyle duże, by umożliwić efektywną pracę wszystko podłączonych do zbiornika urządzeń.

Czemu warto zainwestować w zbiornik?

Dobrej jakości zbiornik wyposażony w odpowiedni osprzęt, m.in. zawory bezpieczeństwa przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim jest rezerwuarem energii do zasilenia różnego rodzaju urządzeń pneumatycznych – w ten sposób pozwala ograniczyć zużycie prądu elektrycznego. Ponadto stanowi on zabezpieczenie w sytuacji, kiedy niemożliwe jest bieżące sprężanie powietrza na potrzeby przedsiębiorstwa.
Dofinansowanie