Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Siłowniki pneumatyczne i elektryczne

SIŁOWNIKI PNEUMATYCZNE
I ELEKTRYCZNE  – PRODUCENT

      Delta Technika ma w swojej ofercie siłowniki pneumatyczne liniowe własnej produkcji (TEKMA), a także asortyment innych znanych producentów (m.in. CAMOZZI, AVENTICS).

     Do najpopularniejszych siłowników pneumatycznych należą serie zgodne z normami ISO6432 (TGL, TGL-C), ISO15552 (TGD, TGI, TGG), ISO21287(ACP) oraz UNITOP (TDV). Są one wykonywane na zamówienie klienta w naszej centrali w Lublinie w ciągu 24h!

 Do oferowanych przez nas siłowników pneumatycznych zapewniamy osprzęt, który stanowią m.in. różnego typu mocowania i czujniki położenia tłoka. Do większości siłowników zapewniamy także zestawy naprawcze.

 Kolejną grupę siłowników pneumatycznych stanowią siłowniki obrotowe TEKMA, wykorzystywane do uruchomienia elementów armatury przemysłowej typu zawory kulowe i przepustnice. Są one podobnie jak siłowniki pneumatyczne liniowe sterowane przy pomocy sprężonego powietrza.

   Siłowniki elektryczne inaczej nazywane też napędami elektrycznymi obrotowymi to kolejny produkt marki TEKMA w naszej ofercie. Podobnie jak siłowniki pneumatyczne obrotowe służą one przede wszystkim do sterowania zaworami kulowymi i przepustnicami.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi w celu dobrania odpowiedniego siłownika i osprzętu do Państwa wymagań i oczekiwań.

Zalety siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Wynika to z ich zalet, takich jak:

  • bardzo wysoka trwałość na nieprzyjazne warunki otoczenia, np. niskie i wysokie temperatury
  • wysoka wydajność w przenoszeniu mocy przy jednoczesnym minimalizowaniu zużycia energii,
  • wysoka dostępność czynnika napędzającego, czyli sprężonego powietrza
  • prosta konstrukcja i obsługa
  • bardzo niski koszt zakupu oraz eksploatacji
  • niskie zapotrzebowanie na serwisowanie.

Siłowniki tego typu wykorzystuje się w konstrukcjach takich jak linie produkcyjnie, prasy oraz wielu innych maszynach przemysłowych.

Co wyróżnia siłowniki elektryczne?

Siłowniki elektryczne są rozwiązaniem idealnym w wielu zastosowaniach. Ich główne atuty to:

  • prostota montażu, eksploatacji i serwisowania – siłowniki te są trwałe i praktycznie bezobsługowe,
  • dokładność i powtarzalność pracy,
  • bezpieczeństwo i przyjazność środowisku – siłowniki nie zawierają żadnych substancji, które w wyniku uszkodzenia urządzenia mogą stwarzać zagrożenie dla otoczenia,

Jednocześnie są one bardzo tanie i przez to przystępne. Wykorzystywane są w konstrukcjach takich urządzeń jak automatycznie otwierane drzwi, regulowane łóżka szpitalne, fotele, stoły i wielu innych.

Dlaczego warto sięgnąć po nasze siłowniki?

Wysoka jakość wykonania dostępnych w naszej ofercie siłowników pneumatycznych i elektrycznych to gwarancja ich trwałości, sprawności oraz efektywności. Nawet intensywnie użytkowane siłowniki działają niezawodnie, nie powodują przestojów w pracy urządzeń i nie wymagają częstej konserwacji. Wszystko to przekłada się na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji.

Szukasz odpowiednich siłowników? Skontaktuj się z nam, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące oferty.
Dofinansowanie