Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Sprężarki tłokowe

Sprężarka tłokowa(kompresor tłokowy FINI) – najpopularniejszy rodzaj sprężarek

W terminie technika sprężonego powietrza mieści się wiele różnych urządzeń, między innymi sprężarki. Wśród nich jesteśmy w stanie wyróżnić jedną – najstarszą i najbardziej popularną. Jest nią sprężarka tłokowa. Powyżej znajdziesz oferowane przez nas sprężarki tłokowe w trzech odmianach: bezolejowe, olejowe oraz wyciszone różnych marek np.(FINI). Zanim jednak wybierzesz odpowiadającą Twoim potrzebom, dowiedz się o nich nieco więcej.

Sprężarka tłokowa – niezawodne rozwiązanie

Sama zasada działania kompresora tłokowego nie jest skomplikowana. Cylinder, będący częścią sprężarki tłokowej, wypełnia się powietrzem o zwiększonym ciśnieniu, które osiągnęło stan kompresji dzięki posuwistym ruchom tłoka. Istnieją oczywiście bardziej skomplikowane urządzenia, na przykład kompresor tłokowy dwustopniowy, gdzie występują dwa tłoki, jednak zasady działania pozostają niemalże te same. Właśnie z tego powodu sprężarka tłokowa zyskała tak dużą popularność oraz uznanie wielu specjalistów. Niezależnie od modelu, jej skuteczne działanie pozostaje niezastąpione.

Kompresor tłokowy – do czego jest nam potrzebny?

sprężarka tłokowa Delta TechnikaOczywistym jest, że sprężarki tłokowe mają za zadanie uzyskanie sprężonego powietrza. Jednak do czego najczęściej jest ono wykorzystywane? Możemy spotkać je na przydrożnej stacji benzynowej, warsztacie samochodowym, małych liniach produkcyjnych oraz wielu innych urządzeniach. Sprężarki tłokowe można zdecydowanie nazwać wszechstronnym urządzeniem. Właśnie to czyni je tak wyjątkowym sprzętem. Poznaj te, które znajdują się w naszej szerokiej ofercie. Zapraszamy!

Delta Technika – tylko najlepsze produkty

Na pewno znajdziesz potrzebny Ci sprzęt wśród oferowanych przez nas kompresorów tłokowych. Jeżeli jednak natrafisz na problemy lub wątpliwości, to nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Możesz odwiedzić nas, w którymś z naszych oddziałów(punktów handlowych).

Zachęcamy także do tego, aby zapoznać się z pozostałą ofertą sprężarek m.in. sprężarki śrubowe, sprężarki spiralne oraz wszelkie akcesoria do nich. Więcej informacji o poszczególnych modelach znajdziesz w ich dedykowanych podstronach, które zawierają wszystkie potrzebne dane.

Jakie są atuty tłokowych sprężarek powietrza?

Sprężarki tłokowe to urządzenia bardzo powszechnie wykorzystywane między innymi do zasilenia narzędzi pneumatycznych (np. kluczy, młotów, sprzętu do lakierowania), sprężania powietrza na potrzeby produkcji oraz prac laboratoryjnych oraz sterowania siłownikami pneumatycznymi maszyn. Szerokie zastosowanie to zasługa ich licznych zalet, takich jak:

  • prosta, mało skomplikowana obsługa
  • bardzo niskie koszty pracy i konserwacji,
  • bardzo wysoka wydajność, możliwość uzyskania wysokiego ciśnienia powietrza przy jednoczesnym niskim zużyciu energii,

Wśród oferowanych przez nas produktów można znaleźć urządzenia przeznaczone dla firm z różnych branż oraz do użytku indywidualnego.

Co warto brać pod uwagę przy wyborze sprężarki tłokowej?

Planując kupno sprężarki tłokowej należy wziąć pod uwagę własne potrzeby i pod tym kątem dobrać parametry urządzenia takie jak:

  • moc silnika – to z niej wynika wydajność urządzenia, a także zużycie energii,
  • wydajność pracy – wyrażana jest w litrach na minutę, im większe sumaryczne zapotrzebowanie urządzeń pneumatycznych na powietrze, tym wyższa powinna być wydajność sprężarki,
  • skala sprężenia powietrza – określa, do jakiego poziomu powietrze zostaje sprężone,
  • rodzaj konstrukcji – stacjonarny lub przenośny,
  • emisja dźwięku – jest szczególnie ważna w przypadku zamkniętych pomieszczeń, takich jak hale fabryczne

Podjęcie odpowiedniej decyzji o zakupie może w znacznym stopniu przyczynić się do optymalizacji kosztów pracy i produkcji.

Nie wiesz jaka sprężarka tłokowa będzie odpowiednia dla Twojej działalności? To nie problem – skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać optymalne rozwiązanie.
Dofinansowanie