Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Sprężarki tłokowe

Sprężarka tłokowa(kompresor tłokowy FINI) – najpopularniejszy rodzaj sprężarek

W terminie technika sprężonego powietrza mieści się wiele różnych urządzeń, między innymi sprężarki. Wśród nich jesteśmy w stanie wyróżnić jedną – najstarszą i najbardziej popularną. Jest nią sprężarka tłokowa. Powyżej znajdziesz oferowane przez nas sprężarki tłokowe w trzech odmianach: bezolejowe, olejowe oraz wyciszone różnych marek np.(FINI). Zanim jednak wybierzesz odpowiadającą Twoim potrzebom, dowiedz się o nich nieco więcej.

Sprężarka tłokowa – niezawodne rozwiązanie

Sama zasada działania kompresora tłokowego nie jest skomplikowana. Cylinder, będący częścią sprężarki tłokowej, wypełnia się powietrzem o zwiększonym ciśnieniu, które osiągnęło stan kompresji dzięki posuwistym ruchom tłoka. Istnieją oczywiście bardziej skomplikowane urządzenia, na przykład kompresor tłokowy dwustopniowy, gdzie występują dwa tłoki, jednak zasady działania pozostają niemalże te same. Właśnie z tego powodu sprężarka tłokowa zyskała tak dużą popularność oraz uznanie wielu specjalistów. Niezależnie od modelu, jej skuteczne działanie pozostaje niezastąpione.

Kompresor tłokowy – do czego jest nam potrzebny?

sprężarka tłokowa Delta TechnikaOczywistym jest, że sprężarki tłokowe mają za zadanie uzyskanie sprężonego powietrza. Jednak do czego najczęściej jest ono wykorzystywane? Możemy spotkać je na przydrożnej stacji benzynowej, warsztacie samochodowym, małych liniach produkcyjnych oraz wielu innych urządzeniach. Sprężarki tłokowe można zdecydowanie nazwać wszechstronnym urządzeniem. Właśnie to czyni je tak wyjątkowym sprzętem. Poznaj te, które znajdują się w naszej szerokiej ofercie. Zapraszamy!

Delta Technika – tylko najlepsze produkty

Na pewno znajdziesz potrzebny Ci sprzęt wśród oferowanych przez nas kompresorów tłokowych. Jeżeli jednak natrafisz na problemy lub wątpliwości, to nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Możesz odwiedzić nas, w którymś z naszych oddziałów(punktów handlowych).

Zachęcamy także do tego, aby zapoznać się z pozostałą ofertą sprężarek m.in. sprężarki śrubowe, sprężarki spiralne oraz wszelkie akcesoria do nich. Więcej informacji o poszczególnych modelach znajdziesz w ich dedykowanych podstronach, które zawierają wszystkie potrzebne dane.
Dofinansowanie