Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Sprężarki

Sprężarka powietrza – profesjonalne urządzenie, pełna satysfakcja

Sprężarki powietrza służą do zwiększania ciśnienia gazu lub wymuszania jego przepływu. Brzmi dość prosto, choć każdy, kto miał z nimi do czynienia wie, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Rynek oferuje najróżniejsze rodzaje sprężarek, a każda z nich ma inną moc i przeznaczenie. Jak nie pogubić się podczas wybierania sprzętu? Jakie urządzenia ciśnieniowe będą najlepsze? Odpowiedzi znajdziesz w Delta Technika!

Rodzaje sprężarek – wybierz swój sprzęt

Budując ofertę naszego sklepu postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania. Właśnie dlatego znajdziesz u nas najbardziej popularne i przetestowane rodzaje sprężarek powietrza oraz akcesoria i części do ich napraw. Staraliśmy się dostarczyć Wam kompleksowy zakres usług i zaliczyliśmy do nich:

Niezależnie od tego jaki rodzaj jest Ci potrzebny, nasze urządzenia ciśnieniowe  spełnią postawione przed nimi zadania. Podczas pracy musisz mieć pewność, że pracujesz na pewnym sprzęcie, zapewnij sobie komfort, jaki oferują nowoczesne narzędzia techniki sprężonego powietrza.

Odwiedź nas i wybierz swoje sprężarki powietrza

Zachęcamy do odwiedzenia dedykowanej podstrony każdej ze sprężarek – oprócz dużych, wyraźnych zdjęć znajdziesz w nich dokładny opis produktu oraz tabelę danych technicznych. Pozwolą Ci one sprawdzić co potrafi i jak działa wybrane urządzenie ciśnieniowe oraz czy na pewno pasuje do Twojego warsztatu. Wszystkie oferowane produkty zostały wyprodukowane przez znanych producentów o doskonałej opinii. Dołącz do grona zadowolonych klientów i skorzystaj z oferty sprężarek Delta Techniki!

Jeżeli już wiesz, która sprężarka powietrza jest Ci potrzebna, odwiedź nas w jednym z punktów sprzedaży. Odpowiemy tam na Twoje ewentualne pytania i doradzimy najlepszy wybór. Pamiętaj, że w Delta Technika znajdziesz również inne niezwykle przydatne narzędzia spawalnicze i mechatroniczne jak np. wyłączniki ciśnienia czy reduktory ciśnienia. Zapraszamy!

Jakie jest zastosowanie sprężarek powietrza w przemyśle?

Sprężarki powietrza znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Wykorzystuje się je między innymi do:

  • zasilenia różnego rodzaju urządzeń, takich jak wiertarki, polerki, pistolety do lakierowania i piaskowania, klucze, młoty, nitownice.
  • pompowania opon pojazdów, takich jak samochody, ciągniki, wózki widłowe czy rowery
  • przetaczanie gazów i materiałów sypkich w instalacjach przemysłowych

Różnego rodzaju sprężarki spotyka się w zakładach produkcyjnych, warsztatach samochodowych oraz domowych garażach.

Co warto brać pod uwagę wybierając sprężarkę powietrza?

Wybierając sprężarkę powietrza należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • rodzaj i mechanika działania sprężarki – każda z nich posiada nieco inną konstrukcję, co ma kluczowe znaczenie m.in. dla efektywności jej pracy i kosztów eksploatacji,
  • wydajność i ciśnienie sprężarki – powinny one odpowiadać potrzebom systemu i urządzeń zasilanych przez sprężarkę. Zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie ciśnienie robocze jest niepożądane,
  • moc silnika – od niej zależy wydajność, ale również zużycie energii przez sprężarkę.
  • pojemność zbiornika sprężonego powietrza,
  • sposób chłodzenia sprężarki – od tego czynnika zależy nie tylko sprawność i użyteczność sprężarki, ale również wielkość generowanych przez nią kosztów oraz ilość zanieczyszczeń.

Poszczególne modele sprężarek różnią się między sobą pod wieloma względami, dlatego należy dokładnie rozważyć plusy i minusy danego rozwiązania przed podjęciem decyzji o zakupie. Wybór odpowiedniej sprężarki powietrza pozwala znacząco obniżyć koszty prowadzenia działalności.

Potrzebujesz sprężarki, ale nie wiesz jakie są Twoje potrzeby i który model najlepiej na nie odpowie? To nie problem – skontaktuj się z nami, a pomożemy wybrać odpowiednie rozwiązanie.
Dofinansowanie