Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Złącza wtykowe metalowe pneumatyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 28

Złączki wtykowe pneumatyczne – duży wybór, wysoka funkcjonalność

Jeżeli szukasz elementów, które uzupełnią Twój układ sprężonego powietrza, na pewno zainteresują Cię nasze złącza wtykowe pneumatyczne. Przystosowane do pracy pod ciśnieniem do 16 bar i temperatury od -20 stopni Celsjusza do +80 stopni Celsjusza złączki na pewno doskonale odnajdą się w Twoim zakładzie pracy. Wykonane z niklowanego mosiądzu złączki pneumatyczne z pewnością będą bezawaryjnie służyły Ci przez długie lata.

Do dyspozycji naszych klientów pozostawiamy ponad dwadzieścia różnego rodzaju złącz wtykowych pneumatycznych – chcemy mieć pewność, że w Delta Technice odnajdziesz narzędzie, którego potrzebujesz. Wśród złącz znajdują się takie modele jak: złącza proste, O-ring, bajo, złącza kątowe, trójniki, czwórniki, czy złącza 45 stopni. Zachęcamy do zapoznania się z opisem i tabelą danych technicznych każdego z interesujących Cię produktów. Odnajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje.

Złączki pneumatyczne – medium w układzie pneumatycznym

Prezentowane złączki pneumatyczne doskonale nadadzą się na medium w układzie sprężonego powietrza – mogą łączyć jego poszczególne elementy w bezpieczny i pewny sposób. Oprócz tego w ofercie Delta Techniki znajdują się inne rodzaje złącz – np. wtykowe, skręcane lub szybkozłączki. Jeżeli poszukujesz tego typu elementów, koniecznie nas odwiedź. Nasi fachowcy na pewno odpowiedzą na Twoje ewentualne pytania i doradzą, która złączka wtykowa pneumatyczna najlepiej odnajdzie się w Twoim warsztacie. Zapraszamy!

Sprawdź również nasze wyłączniki ciśnienia .

Co brać pod uwagę przy wyborze złączy wtykowych?

Nasza oferta pneumatycznych złączy wtykowych jest bardzo różnorodna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie danego produktu niezbędne jest przeanalizowanie potrzeb danej instalacji. Pod uwagę należy wziąć:

  • kształt i rodzaj złącza – od niego w dużej mierze zależy funkcjonalność złącza. Do wyboru są między innymi złącza proste, kątowe, trójniki, każdy z nich w różnych wariantach;
  • maksymalne ciśnienie robocze – dla pewności bezpieczeństwa instalacji należy wybierać złącza o maksymalnym ciśnieniu roboczym wyższym, niż ciśnienie w instalacji.
  • wymiary złącza – kluczowe jest, żeby parametry wymiarowe złącza odpowiadały wymiarom przewodów, które mają być za ich pośrednictwem połączone. W ostateczności można sięgnąć po redukcję przewodu,

W razie problemów z wyborem odpowiedniego złącza – zapraszamy do kontaktu!

Korzyści z wysokiej jakości złączy pneumatycznych

Złącza wtykowe, choć niewielkie, odgrywają bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu całej instalacji pneumatycznej. Odpowiednio dopasowane do pozostałych elementów, zapewniają skuteczny przepływ sprężonego powietrza bez ryzyka utraty ciśnienia – oznacza to pełną wydajność zasilanych przez instalację pneumatyczną urządzeń. Dodatkowo złącza mają duży wpływ na trwałość całej instalacji – w końcu to właśnie na łączeniach instalacja złożona z przewodów, zbiorników ciśnieniowych i sprężarek jest najbardziej narażona na uszkodzenia. Wysokiej jakości złącza odznaczają się wytrzymałością mechaniczną i odpornością niezbędną do tego, by instalacja zachowała pełną sprawność przez długi czas. Krótko mówiąc – są one niezbędne do tego, by utrzymać wydajność i minimalizować koszty eksploatacji instalacji pneumatycznej.
Dofinansowanie