Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Osuszacze i uzdatnianie powietrza

Osuszacze sprężonego powietrza, osuszacze OMI – poznaj naszą ofertę

Osuszacz Omi to synonim skutecznego i niezawodnego sposobu na czyste i suche powietrze w instalacjach pneumatycznych. W naszej ofercie posiadamy osuszacze sprężonego powietrza typu ziębniczego i adsorpcyjnego. Duży zakres modeli o różnej wydajności pozwala dopasować osuszacz Omi zarówno do kompresorów tłokowych jak i dużo bardziej wydajnych sprężarek śrubowych. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy, jakiej klasy jakości powietrze potrzebujemy uzyskać. Klasy jakości opisuje norma ISO 8573-1, a wielkość zanieczyszczenia wodą określa się przez podanie wartości ciśnieniowego punktu rosy. Osuszacz Omi typu ziębniczego posiada punkt rosy klasy IV, czyli na poziomie +3°C, natomiast osuszacz adsorpcyjny może osiągać I i II klasę wg ISO 8573-1 co oznacza, że punkt rosy wynosi odpowiednio -70°C i -40°C.

Przy zastosowaniu osuszaczy Omi zaleca się także stosowanie odpowiednich filtrów sprężonego powietrza. Standardowo wyróżnia się cztery rodzaje o różnym poziomie filtracji zanieczyszczeń:

*Filtry wstępne typu QF stosowane często przed osuszaczami ziębniczymi, o poziomie filtracji zanieczyszczeń stałych 5µm ( III klasa wg ISO 8573-1)

* Filtry olejowe typu PF stosowane po osuszaczach adsorpcyjnych, o poziomie filtracji zanieczyszczeń stałych 1µm, olejowych 0,1 mg/m³ ( II klasa wg ISO 8573-1)

* Filtry olejowe dokładne typu HF stosowane przed osuszaczami adsorpcyjnymi, o poziomie filtracji zanieczyszczeń stałych 0,1 µm i olejowych 0,01 mg/m³ ( I klasa wg ISO 8573-1)

* Filtry węglowe typu CF stosowane jako filtr końcowy za osuszaczem adsorpcyjnym i filtrem olejowym, o poziomie filtracji zanieczyszczeń olejowych 0,008 mg/m³ ( I klasa wg ISO 8573-1)

W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko osuszacze Omi czy filtry, ale także separatory kondensatu oraz potrzebne akcesoria takie jak automatyczne spusty kondensatu i wskaźniki zabrudzenia.
Dofinansowanie