Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Sprężarki śrubowe

Sprężarka śrubowa(kompresor śrubowy) – nowoczesne narzędzia techniki sprężonego powietrza

Wśród urządzeń techniki sprężonego powietrza możemy wymienić różne rodzaje sprężarek. Jedną z najciekawszych z nich jest z pewnością sprężarka śrubowa. Zasada jej działania opiera się na pracy śrub, a wśród jej zalet na pewno warto wymienić ciche działanie oraz względnie niewielka ilość wibracji wytwarzanych podczas sprężania powietrza. Sprężarki śrubowe kompresują powietrze poprzez zmniejszenie ilości wolnego miejsca między obracającymi się śrubami od otworów ssących do otworów tłocznych. Skuteczność działania kompresora śrubowego ma nierozerwalny związek z jego eksploatacją, także warto zadbać o to, by nasza sprężarka śrubowa pracowała w warunkach zalecanych przez producenta.

Kompresor śrubowy – co jeszcze należy o nim wiedzieć?

Wiemy już jak działa kompresor śrubowy, jednak jakie jest jego zastosowanie? Gdzie możemy go spotkać i do czego służy? Głównym zastosowaniem sprężarki śrubowej jest dostarczanie sprężonego powietrza do różnego rodzaju instalacji, często pomagają budowlańcom jako zasilanie sprzętu budowlanego, można je również spotkać w kolejnictwie, na halach produkcyjnych. Kompresory śrubowe można zdecydowanie nazwać wszechstronnymi urządzeniami, znajdującymi zastosowanie od skomplikowanego przemysłu maszynowego, aż po zdecydowanie bardziej delikatny farmaceutyczny lub związany z produkcją i przechowywaniem żywności.

Czy już wiesz, której sprężarki potrzebujesz?

Pamiętaj, że w Delta Technika znajdziesz również inne rodzaje sprężarek powietrza oraz narzędzia mechatroniczne i spawalnicze. Jeżeli jesteś zainteresowany urządzeniami znajdującymi się w naszej ofercie odwiedź jeden z naszych punktów sprzedaży. Do zobaczenia!

W sprzedaży posiadamy także: kompresory tłokowe
Dofinansowanie