Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Osuszacze ziębnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Osuszacz ziębniczy

Skuteczne rozwiązanie, maksymalna wydajność

Istnieją gałęzie przemysłu i rodzaje usług, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują odpowiedniej wilgotności powietrza. Właśnie w takich wypadkach osuszacz ziębniczy, zależnie od wydajności i gabarytów zwany także osuszaczem przemysłowym, jest po prostu niezastąpiony. W Delta-Technika znajdziesz kilka rodzajów tych urządzeń – na pewno znajdziesz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Spośród modeli możesz wybrać te, które odznaczają się bardzo wysoką energooszczędnością – na przykład ziębniczy osuszacz energooszczędny ESD, czy urządzenia, które same regulują wydajność chłodzenia w oparciu o obecny poziom nagrzania i ilość powietrza. Rozwiązań jest naprawdę wiele, wierzymy, że znajdziesz tu potrzebny Ci osuszacz przemysłowy.

Osuszacz ziębniczy – zasada działania

Sprężone powietrze o temperaturze +30ºC ÷ 45ºC dochodzące do osuszacza jest schładzane do punktu rosy w dwóch różnych etapach. Najpierw trafia do wymiennika ciepła powietrze/powietrze typu combo. Tutaj w układzie przeciwprądowym zostaje wstępnie schłodzone przez zimne powietrze opuszczające parownik. Następnie w drugim etapie przechodzi do parownika obiegu chłodniczego, gdzie temperatura sprężonego powietrza jest obniżana do punktu rosy przez czynnik chłodniczy. Podczas obu etapów chłodzenia do punktu rosy +3ºC, prawie wszystkie opary oleju i wody zawarte w sprężonym powietrzu skraplają się. Opuszczając osuszacz powietrza, powietrze przepływa przez wysokowydajny separator gdzie skroplony kondensat jest oddzielany od powietrza, a następnie usuwany na zewnątrz za pomocą zaworu automatycznego spustu. Natomiast powietrze po oddzieleniu kondensatu trafia ponownie do wymiennika ciepła powietrze/powietrze typu combo, gdzie tym razem ulega podgrzaniu do temperatury +23°C ÷ 37°C. Konsekwencją ponownego podgrzania sprężonego powietrza jest odzyskanie energii oraz zmniejszenie wilgotności względnej sprężonego powietrza opuszczającego osuszacz ziębniczy.

Opatentowany obwód chłodzenia został tak zaprojektowany, aby mógł automatycznie regulować wydajność chłodzenia, w zależności od ilości i temperatury powietrza do uzdatniania. Zostało to osiągnięte poprzez wykorzystanie wyjątkowego rozwiązania jakim jest wentylator o zmiennej prędkości. Następną korzyścią, którą daje technologia wentylatora o zmiennej prędkości, jest mniejsza liczba lutowanych na twardo złączy – dzięki wyeliminowaniu zaworu rozprężonego i wyłącznika ciśnieniowego wentylatora – co w konsekwencji powoduje większą niezawodność pod względem wycieków.

Kontakt

Sprzedaż detaliczna

Lublin
Al. Spółdzielczości Pracy 107A
Tel/fax: 81 748-18-75
lublin@deltatechnika.pl

Warszawa
ul. Bronisława Czecha 69 A
Tel/fax: 22 812-69-96
wawa@deltatechnika.pl

Poznań

Tel/fax: 61 83-07-223
poznan@deltatechnika.pl

Sprzedaż hurtowa

ul. Stanisława Lema 26, Lublin
+48 81 444-41-41
info@deltatechnika.pl

Obsługa partnerów handlowych

Region I
607 102 254
Region II
607 102 766
Region III
605 826 101
Region IV
607 102 866
Region V
607 102 868