Kategorie


Technika spawalnicza

Mechatronika

Osuszacze ziębnicze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Osuszacz ziębniczy

Skuteczne rozwiązanie, maksymalna wydajność

Istnieją gałęzie przemysłu i rodzaje usług, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują odpowiedniej wilgotności powietrza. Właśnie w takich wypadkach osuszacz ziębniczy, zależnie od wydajności i gabarytów zwany także osuszaczem przemysłowym, jest po prostu niezastąpiony. W Delta-Technika znajdziesz kilka rodzajów tych urządzeń – na pewno znajdziesz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Spośród modeli możesz wybrać te, które odznaczają się bardzo wysoką energooszczędnością – na przykład ziębniczy osuszacz energooszczędny ESD, czy urządzenia, które same regulują wydajność chłodzenia w oparciu o obecny poziom nagrzania i ilość powietrza. Rozwiązań jest naprawdę wiele, wierzymy, że znajdziesz tu potrzebny Ci osuszacz przemysłowy.

Osuszacz ziębniczy – zasada działania

Sprężone powietrze o temperaturze +30ºC ÷ 45ºC dochodzące do osuszacza jest schładzane do punktu rosy w dwóch różnych etapach. Najpierw trafia do wymiennika ciepła powietrze/powietrze typu combo. Tutaj w układzie przeciwprądowym zostaje wstępnie schłodzone przez zimne powietrze opuszczające parownik. Następnie w drugim etapie przechodzi do parownika obiegu chłodniczego, gdzie temperatura sprężonego powietrza jest obniżana do punktu rosy przez czynnik chłodniczy. Podczas obu etapów chłodzenia do punktu rosy +3ºC, prawie wszystkie opary oleju i wody zawarte w sprężonym powietrzu skraplają się. Opuszczając osuszacz powietrza, powietrze przepływa przez wysokowydajny separator gdzie skroplony kondensat jest oddzielany od powietrza, a następnie usuwany na zewnątrz za pomocą zaworu automatycznego spustu. Natomiast powietrze po oddzieleniu kondensatu trafia ponownie do wymiennika ciepła powietrze/powietrze typu combo, gdzie tym razem ulega podgrzaniu do temperatury +23°C ÷ 37°C. Konsekwencją ponownego podgrzania sprężonego powietrza jest odzyskanie energii oraz zmniejszenie wilgotności względnej sprężonego powietrza opuszczającego osuszacz ziębniczy.

Opatentowany obwód chłodzenia został tak zaprojektowany, aby mógł automatycznie regulować wydajność chłodzenia, w zależności od ilości i temperatury powietrza do uzdatniania. Zostało to osiągnięte poprzez wykorzystanie wyjątkowego rozwiązania jakim jest wentylator o zmiennej prędkości. Następną korzyścią, którą daje technologia wentylatora o zmiennej prędkości, jest mniejsza liczba lutowanych na twardo złączy – dzięki wyeliminowaniu zaworu rozprężonego i wyłącznika ciśnieniowego wentylatora – co w konsekwencji powoduje większą niezawodność pod względem wycieków.
Dofinansowanie